Cam Göbeği Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Bu yazımızda sizlere cam göbeği renginin nasıl elde edildiğini, hangi renklerle uyum sağladığını göstereceğiz. Odalarınızda hangi mobilyalarla nasıl kullanabileceğiniz hakkında dekorasyon önerileri vereceğiz.

Cam Göbeği Rengi Nasıl Elde Edilir?

Camgöbeği, RGB renk sisteminde yeşil ve mavi renklerin karışımıyla elde edilir. İç dekorasyon için tercih edilen pastel bir tondur.Cam göbeği rengi ile uyumlu renklerin başında beyaz renk geliyor. Beyaz zaten her renkle uyumludur.

Cam Göbeği Rengi ile Uyumlu Renkler

Beyazın dışında uyumlu olduğu renkler ise,

Açık gri: Cam göbeği gibi parlak renkler ile açık veya soluk renkler her zaman uyumlu görünür.

Turuncu:  Uygun zeminlerde turuncu ile uyumuna bayılacaksınız.

Yeşil: Yeşilin koyu yeşil ve çim yeşili gibi tonlarıyla uyumludur.

Kahverengi: Cam göbeği rengi ile çamur rengi kullanabilirsiniz. Ayrıca ahşap ev eşyaları da ayrı bir hava katacaktır.

Bej: Genel olarak bejin öne çıktığı bir salonda turkuaz, cam göbeği ya da elektrik mavisi gibi parlak bir mavi, çok az kullanılsa bile salona farklılık getirebilir.

Mürdüm rengi: Mürdüm rengi oldukça eğlenceli düzenlemelere kapı açar. Cam göbeği renginin yanında sarı ve turuncu gibi göz alıcı renklerle de kolayca bir araya gelir.

Salonda Cam Göbeği Rengi ile Dekorasyon

Salonunuzda açık gri, bej, krem rengi gibi renkler hakim ise cam göbeği rengini salonunuzdaki aksesuarlarda veya koltuğunuzun yastıklarında kullabilirsiniz.

Perde-Koltuk Uyumu

Cam göbeği rengi ne kadar güzel olsa da diğer renkler ile uydurması çok zordur. Bu renk koltuklar ile beyaz perdeler, fon perde veya tül perde olarak sık sık tercih edilir. Beyaz perdeleri tüm açık renk koltuk takımları ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeşil koltuk takımları ile mavi veya cam göbeği rengi perde kullanıp iki güçlü renk tonunu bir araya getirerek sıkıntılı bir hava yaratmamaya özen göstermelisiniz.

Duvar-Mobilya Uyumu

Duvarları çakıl taşı yapmanız halinde mobilyaları cam göbeği, pudra pembesi ve beyaz kullanmak isteyebilirsiniz. Bu renkleri diğer ev eşyaları veya aksesuarlar üzerinde de kullanarak renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda cam göbeği rengi hakkında bilgiler verdik. Boya badana hakkında bilmeniz gerekenler için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.Bir cevap yazın